Teknik destek saatleri : 10:00 / 20:00 Teknik destek saatleri : sabah 10:00 akşam 20:00 arasıdır.
  • Sepet

adet bildiriminiz bulunmaktadır.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

0 Destek TALEBİ OLUŞTUR
Bİrtema Blog Yazıları

Wordpress hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için bir yanıtımız var

A'dan Z'ye WordPress İle Açık Arttırma Sitesi Yapımı
06 Ekim 2020Destek Ekibi
PAYLAŞ!

A'dan Z'ye WordPress İle Açık Arttırma Sitesi Yapımı

Birçok kişi WP ile açık artırma sitelerinin yapılıp yapılamayacağını merak etmektedir. Öncelikle WordPress ile açık artırma sitesi yapmak isteyenler bazı eklentilerden yardım alarak bu süreci başarılı bir şekilde yönetebilir. Online teklif vermeyi kolaylaştıran açık artırmalar, kullanıcıların web sitenizde kalma süresini de artırmaktadır.

Açık Artırma Siteleri Hakkında

Açık artırma siteleri, e-ticaret platformları için oldukça popülerdir. Aslında en basit bir açık artırma sitesiyle bile kapsamlı e-ticaret platformları oluşturulabilir. Ziyaretçileriniz bu sayede satışa çıkarılan ürünlere belirli bir fiyat teklifi sunarak ürünlere sahip olmayı ister. E-ticaret sitelerinde her türden ürün satışa çıkarılabildiği için kısa sürede başarı sağlayabileceğinizi unutmayın.

Açık Artırma Sitesi Oluşturmak için Kullanacağınız WordPress Eklentileri

Açık artırma sitesi yapmak isteyenler bazı eklentilerden yararlanarak bu süreci yönetmeye hemen başlayabilir. Bu konudaki ilk önerimiz, YITH WooCommerce Auction olacaktır. 30 farklı sitede kullanım yapabileceğiniz bu eklentinin ücretlendirmeleri de farklıdır. Tek site için 592 TL, 6 site için 968 TL ve 30 site için 1184 TL’den satın alabilirsiniz. Güncel kur fiyatlarına göre değişen bu rakamlarla ilgili küçük bir araştırma yapmanız yeterlidir.

Tipik açık artırma özelliklerinin sunulduğu bu eklentide hem başlangıç hem de rezerv fiyatlarını belirleyebilirsiniz. Ayrıca otomatik fiyat yükseltme özelliği de bulunmaktadır.

Ultimate WordPress Auction Plugin

Ücretsiz olarak da kullanabileceğiniz bu eklenti oldukça geniş kapsamlıdır. Herhangi bir teknik bilgiye ihtiyacınız olmadan pratik bir kullanım şansı sunan Ultimate WP Auction Plugin, kullanıcılarına teklif verebilmesini sağlar. Ayrıca yeni bir teklif sunulduğu zaman ürüne teklif verenlere ya da ürünü takip edenler e-mail bildirimi gönderilir. Bu özellikleri sayesinde WordPress ile açık artırma sitesi yapmak isteyenlere oldukça güzel seçenekler sunulmaktadır.

WP Auctions

Bireysel olarak ürün satmak isteyenler için hazırlanan bu eklentinin kullanımı oldukça pratiktir. Mobilde de kullanım şansı sunan WP Auctions, kısa sürede yüklenebilir. Satılmayan ürünleri rezerv fiyatına yakın olan teklife göre satışa çıkarabilen WP Auctions, e- mail bildirimleri konusunda da oldukça başarılıdır. Botların web sitenize girmesini engelleyen özellikleri de içeriğinde barındıran WP Auctions’ın yıllık aboneliği 521 TL’den satışa çıkarılmıştır.

Auction Nudge

Ücretsiz kullanabileceğiniz bu eklenti, eBay hesabınızdaki ürünleri kendi sitenizde görüntülemenizi sağlar. Zaten öne çıkan özelliği eBay entegrasyonu olan bu eklentide düzen değişikliği için CSS’de ayarlamalar yapabilirsiniz. Daha ileri düzeyde değişiklik yapmak isteyenler ise JavaScript kullanabilir.

Sonuç olarak, eBay hesabınızı kendi kişisel sitenize entegre etmek adına bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Kendi ürünlerinizi satışa çıkarmak için kuracağınız açık artırma sitesi için WP Auctions, uygun maliyetli bir açık artırma sitesi için de Ultimate WordPress Auction’ı kullanabilirsiniz. Son olarak özelleştirilebilir bir açık artırma sitesi için YITH WooCommerce Auction eklentisi sizin için yeterli olacaktır. Buna alternatif olarak WooCommerce Marketplace eklentisi de tercih edebilirsiniz.

Bu web sitesi, hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanır.