Teknik destek saatleri : 10:00 / 20:00 Teknik destek saatleri : sabah 10:00 akşam 20:00 arasıdır.
  • Sepet

adet bildiriminiz bulunmaktadır.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

0 Destek TALEBİ OLUŞTUR
Bİrtema Blog Yazıları

Wordpress hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için bir yanıtımız var

En Çok Kullanılan WordPress Yorum Eklentileri
24 Aralık 2020Destek Ekibi
PAYLAŞ!

En Çok Kullanılan WordPress Yorum Eklentileri

WordPress yorum eklentileri kullanmadan önce WP’nin kendi içinde her sayfada yorum alanı oluşturmanızı sağlayan yorum sistemi olduğunu unutmayın. Varsayılan yorum sistemi olarak bilinen bu özellik aslında kullanışlı bir yapıya sahiptir. Bu sayede içeriklerinize gelen yorumları, WP kontrol paneli üzerinden okuyabilir, düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Yapılması gereken tek şey, ‘Başlangıç’ ve ardından da ‘Yorumlar’ sekmesine ulaşmaktır.

Yorum ayarlarını dilerseniz ‘Ayarlar’ – ‘Tartışma’ kısmından da değiştirme şansınız bulunmaktadır.

WordPress Varsayılan Yorum Ayarları

Varsayılan yorum ayarları üzerinden öncelikle yazıdaki bağlantı verilen blogları haberdar etme özelliğini kullanabilirsiniz. Yani bağlantının sahibi, içeriğinizin onların web sitesine bir bağlantı içeriğini bu sayede öğrenecektir. Ayrıca diğer web sitelerden yeni içerikler için bağlantı bildirimlerini etkinleştirebilirsiniz. Varsayılan yorum ayarları sayesinde ayrıca yeni yazılar üzerine yorum yapılmasına izin verebilirsiniz.

WP yorum sisteminin bazı avantaj ve dezavantajları da bulunmaktadır. Öncelikle sitelerinizi trafiğini artırabilen bu ayarlar, SEO’ya katkıda bulunmaktadır. Haliyle arama motorundaki değerinizi yükseltir. Ancak yorum sütunu bazen kötü niyetli kullanıcıların nefret içerikli yorumlar yapmasına neden olabilir. Bu durumda web sitenizin kullanıcı etkileşimi ciddi anlamda etkilenecektir.

Popüler WordPress Yorum Eklentileri

WP’nin varsayılan yorum özelliğine alternatif olarak çok sayıda yorum eklentisi bulunmaktadır. Bunlardan ilki Jetpack Comments adı verilen eklentidir. Oldukça kapsamlı bir fonksiyon kombinasyonu sağlayan bu eklenti, yorumlarınızı hızlı ve pratik bir şekilde yönetmenizi sağlar. Ayrıca sitenizi ziyaret edenler, Twitter ya da Facebook gibi sosyal medya hesaplarını kullanarak da yorum yapabilmektedir. Fakat eklentinin kullanışlı özellikleri sadece premium üyeliklerde kullanılmaktadır. Yıllık 39 dolar ödeyerek spam filtreleme ve güvenlik taraması gibi özellikleri kullanabilirsiniz.

WpDiscuz

Gerçek zamanlı yorum sistemlerinden olan wpDiscuz, birbirinden farklı özellikleri bir arada sunmaktadır. Sosyal medya entergasyonu bulunan bu eklentinin ayrıca yorumlar bölümünde URL’Den görsele otomatik çeviri özelliği yer almaktadır.

Disqus Comment System

Blog platformlarından yorum aktarabilme özelliği sunan bu eklentide eski yorumları kaybetme gibi bir kaygı söz konusu değildir. Ancak bu eklentiyi kullanan sitelere izinsiz reklam yerleştirilebildiği için sitenin optimizasyonunu olumsuz yönde etkilediği unutulmamalıdır.

Postmatic

E-mail aracılığıyla yorum bırakma seçeneğiyle dikkat çeken Postmatic ayrıca başkalarının yorumlarına hızlı bir şekilde yanıt verme şansı sunmaktadır. Yapılması gereken tek şey, e-mailinizi açmak ve yorum bırakmaktır. Daha sonra da yanıtla tuşuna basarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu özellikler ayrıca cep telefonları üzerinden de kullanılabilmektedir.

CommentLuv

Backlink sağlayarak blog trafiğini artırmak için tasarlanan CommentLuv, son zamanlarda dikkat çekmektedir. Ayrıca eklentinin kullanıldığı bir blogda yorum yapıldığı zaman otomatik olarak backlink üretimi yapılacaktır. Bu sayede kendi blogları için backlink arayışında olan kullanıcılar, blogunuzda çok sayıda yorum yapılmasını da beraberinde getirecektir. Fakat eklentiyi kullanırken çok sayıda dış bağlantıya sahip olursanız, blogunuz Google’ın gözünde spam olarak görüntülenebilir.

Bu web sitesi, hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanır.