Teknik destek saatleri : 10:00 / 20:00 Teknik destek saatleri : sabah 10:00 akşam 20:00 arasıdır.
  • Sepet

adet bildiriminiz bulunmaktadır.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

0 Destek TALEBİ OLUŞTUR
Bİrtema Blog Yazıları

Wordpress hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için bir yanıtımız var

En İyi WordPress Menü Eklentileri
19 Aralık 2019Destek Ekibi
PAYLAŞ!

En İyi WordPress Menü Eklentileri

En Popüler WordPress Menü Eklentileri

WordPress menü eklentileri, opsiyonel ve kullanıcıya şık bir yapı yansıttığı sürece web sitelerindeki hemen çıkma oranını düşürmektedir. Bu oran, web sitelerinde tek bir sayfa açtıktan hemen sonra sayfayı terk eden ziyaretçilerin yüzdesini gösterir. Hemen çıkma oranının yüksek olması, web sitenin kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamadığı anlamına gelir. Haliyle kötü organize edilmiş menüler, web sitelerin trafiğini de olumsuz yönde etkileyecektir. 

WordPress temalarının bazılarında varsayılan menü yer almaktadır. Ancak varsayılan menü, fonksiyonları özelleştirme seçeneklerine bakıldığı zaman pratik olmayan seçenekler sunmaktadır. Bu durumun önüne geçebilmek adına WordPress menü eklentisi kullanarak daha iyi görüntü özelleştirme seçeneklerine ulaşırken web sitenin hızı da artırılabilmektedir.

WordPress Menü Eklentisi Nasıl Yüklenir?

WordPress menü eklentisi yüklemek için 3 farklı yöntemden yararlanılabilir. En pratik yöntem, resim eklenti dizinini kullanmaktadır. Alternatif olarak dosya yöneticisi ya da FTP istemcisi tercih edilebilir.

WordPress menü eklentisi yüklerken uygulanması gereken adımlar;

  • WordPress kontrol paneline girilmelidir.
  • Daha sonra eklentiler seçeneğine ulaşılmalıdır.
  • Ardından WordPress’deki tüm eklentiler görüntülendikten sonra eklentiyi indirerek kurmanız yeterlidir.

En İyi WordPress Menü Eklentileri

Onlarca WordPres menü eklentisi bulunmaktadır. Bunlar arasında en popüler olanı, Responsive Menu eklentisidir. 150’den fazla özelleştirme seçeneği sunan bu eklentinin basit ve hafif bir ara yüzü bulunmaktadır. Premium versiyonuyla menü görünümü geliştirildiği gibi kenar, arka plan ve metin renk özelleştirmesi de kullanılabilir. Tek lisans olarak satın alınabilen Responsive Menu eklentisinin fiyatı 14,99 $ ile 85 $ arasında değişmektedir. Çoklu lisans ise 49,99 – 286 TL arasındadır.

Max Mega Menu

WordPress temanın varsayılan menüsünün yerini otomatik olarak alabilen Max Mega Menu eklentisi, farklı menü özelleştirme seçenekleri sunmaktadır. Mobil duyarlı ve 2 KB’lık JavaScript’ten daha az bir kullanım sağlayan bu eklentinin yapılandırma süreci de oldukça pratiktir. Ücretsiz olarak kullanılabilen Max Mega Menu eklentisinin ücretli ve yıllık versiyonu 26 $ ile 99 $ arasında değişmektedir. Ücretli versiyonda özel ikonlar, Google Fonts ve WooCommerce entegrasyonu kullanılabilir.

QuadMenu

QuadMenu eklentisi, tercih edilen WP temasında farklı menüler oluşturma şansı sunar. Yani hızlı bir entegrasyon özelliği bulunmaktadır. WordPress tabanlı web sitenizin görünümünü ve davranışını milyonlarca filtre ve özellikle değiştirebilen QuadMenu, otomatik çekirdek entegrasyonuyla dikkat çekmektedir. Çok sayıda ücretsiz menü temasına ve özel animasyonlara sahip olan bu eklentinin sürükle bırak fonksiyonunu desteklediği unutulmamalıdır.

Ücretsiz QuadMenu eklentisine alternatif olarak ömür boyu lisansa 15 $ ile 60 $arasında ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz. Premium seçenekte birbirinden farklı ek özelliklerle beraber kişiselleştirilmiş destek ve ücretsiz güncelleme seçeneği yer almaktadır.

WP Mega Menu

WordPress’de sönük duran menüleri iyileştirmek için kullanılan WP Mega Menu, ücretsiz WP temaları, sosyal ikonlar ve WP Mega Plugin logo markalama gibi özelleştirme seçeneklerine sahiptir. Ücretsiz olarak kullanılabilen bu eklentinin pro versiyonu yıllık 19 dolardır.

Nextend Accordion Menu

Next Accordion Menü eklentisinin varsayılan teması için özelleştirme seçeneği sunan bu eklenti Google Fonts entegrasyonu bir yazı tipi yöneticisidir. Aynı zamanda CSS ve Java kodlamada etkin olan bu eklenti sayesinde web sitelerinin hızı artabilir.

Ücretli ya da ücretsiz versiyonlarla kullanabileceğiniz Nextend Accordion Menu, yıllık 30 $ karşılığında satın alınabilir. Ömür boyu plan kullanmak isteyenler ise 100 $ ödeyerek kullanım sağlayabilir.

UberMenu

WordPress 3.0 ve üzerindeki versiyonlar için kullanılabilen UberMenu ile beraber düzeni, ikonları ve arka planı rahatlıkla özelleştirebilirsiniz. Ayrıca CSS3 kodlarınızı girmenize yardımcı olan UberMenu, ücretsiz bir eklenti değildir. Yıllık ücreti 20 $ olmakla beraber sadece premium olarak kullanılabilir.

Bu web sitesi, hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanır.