Teknik destek saatleri : 10:00 / 20:00 Teknik destek saatleri : sabah 10:00 akşam 20:00 arasıdır.
  • Sepet

adet bildiriminiz bulunmaktadır.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

0 Destek TALEBİ OLUŞTUR
Bİrtema Blog Yazıları

Wordpress hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için bir yanıtımız var

En Popüler WordPress Arama Eklentileri
14 Aralık 2020Destek Ekibi
PAYLAŞ!

En Popüler WordPress Arama Eklentileri

WordPress arama eklentileri, web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların arama deneyimine olumlu katkı sunacaktır. Popüler arama eklentilerini kullanarak kullanıcıların ayrıca anahtar kelimelerde sitenizdeki içerikleri hızlıca bulmasını sağlayabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere en iyi 5 WordPress arama eklentisi ile ilgili önerilerde bulunacak ve bu eklentilerin tüm özelliklerini paylaşıyor olacağız.

Swiftype

Binlerce kullanıcının tercih ettiği bu eklenti, trafiği yüksek olan web siteleri için oldukça güzel arama sonuçları sunar. Ayrıca hızlı sonuç derleme özelliği bulunduğu gibi etiketler, yazar isimleri ve başlıklara göre de arama yapma seçeneği sunmaktadır. Bunlara ek olarak içerik tipi, fiyat, tarih ve konum gibi faktörlerin de kullanıldığı Swiftype eklentisini kontrol panelinde sürükle – bırak seçeneği ile düzenleyebilirsiniz.

Son derece kullanışlı bir eklenti olan Swiftype, web sitenizdeki arama davranışları üzerine kapsamlı bilgiler de sunmaktadır. Bu sayede daha kaliteli içerikler üretmeye başlayabilirsiniz. Eklentinin aylık 460 TL gibi bir rakamla sunulduğunu unutmayın. Ancak 14 günlük deneme süresi de bulunmaktadır.

Relevanssi

100 binden fazla kullanıcının tercih ettiği Relevanssi eklentisi, arama sonuçlarının anahtar kelimelere ya da tarihe göre sınıflandırılmasını sağlar. Her ziyaretçi kendi ihtiyacına yönelik aramaya yaptığı için Relevanssi’de gelişmiş bir filtreleme tekniği kullanılmaktadır. Ek olarak yorumlar, kategoriler ve etiketler üzerinden de arama yapma şansı sunmaktadır.

Ücretsiz olarak kullanılabilen bu eklentinin premium seçeneği de mevcuttur. Yıllık olarak 580 TL karşılığında sahip olabileceğiniz premium paket, sınırsız lisans olarak 1751 TL’den sunulmaktadır.

SearchWP

En iyi WordPress arama eklentileri arasında yerini alan SearchWP, ortam kütüphanesini indeksleyebilen bir eklentidir. Bu sayede ziyaretçilerinizi Office, PDF ya da diğer içerikleri rahatlıkla arayabilmektedir. Bu eklenti sitenizdeki her şeyin aranabilmesini sağlar. Yani özel alanlar, taksonomi, metaveri, içerik ve yazı tipleri gibi birçok arama sonucunu kullanıcılarla paylaşır.

Eklentiden elde edeceğiniz verilere göre web sitenizdeki istatistikleri de kontrol edebilirsiniz. Haliyle daha kaliteli içerikleri de oluşturmanız mümkündür. Standart planıyla sahip olabileceğiniz bu ürünün yıllık 579 TL olduğunu söylemekte yarar var.

Ajax Search for WooCommerce

Ücretsiz WP arama eklentisi olan Ajax Search for WooCommerce, premium özelliklerle sunulmaktadır. Online mağazalar için tercih edilen bu eklentide, müşterilerin arama çubuğuna anahtar kelime girmesiyle beraber hızlı sonuçlar paylaşılır. Sonuç olarak müşterilerin arama deneyimi çok daha pratik hale gelecektir.

Online mağaza yöneticileri, eklenti sayesinde gösterilen sonuçların sayılarını sınırlayabilmektedir. Ayrıca renk grupları, görseller ve etiketler de ayarlanabilir. Çok dilli web site eklentileriyle de uyumlu olan bu eklentide açıklamalar, ürün başlıkları ya da SKU numarasıyla arama yapılabiliyor. Arama sonuçlarında ek olarak ürün fiyatları, kısa açıklamaları ve resimleri de gösteriliyor.

Ivory Search

En iyi 5 WordPress eklentisi arasında yerini alan Ivory Search, premium ya da ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. WP’nin varsayılan arama özelliğini geliştiren Ivory Search, yeni özel arama formları da oluşturmaktadır. Bu sayede web sitenizin herhangi bir yerinde arama formlarını görüntülemeniz mümkündür.

Sitenize gelen ziyaretçiler forumlar, ekler, sayfalar, ürünler ve yazılar gibi birçok alanda arama yapabilmektedir. Eğer bir e-ticaret siteniz var ise SKU numarasıyla ziyaretçileriniz istediği ürünü aramaya başlayabilir. Fakat bu uygulama için premium paket almanız gerekiyor.

Eklentiyi yönetmek adına yönetici özellikleri sunan bu eklentide mağaza ürünleri, yazılar, sayfalar ya da özel yazıları, içerik arama sonuçlarına katabilirsiniz. Üstelik eklentinin demo arama özelliğini kullanarak daha kapsamlı bir şekilde deneyim elde edebilirsiniz. Başlangıç paketi ücretsiz olan Ivory Search, premium yıllık olarak 116 TL’den satışa çıkarılmıştır. Sınırsız lisans ise 583 TL’dir.

Bu web sitesi, hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanır.