Teknik destek saatleri : 10:00 / 20:00 Teknik destek saatleri : sabah 10:00 akşam 20:00 arasıdır.
  • Sepet

adet bildiriminiz bulunmaktadır.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

0 Destek TALEBİ OLUŞTUR
Bİrtema Blog Yazıları

Wordpress hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için bir yanıtımız var

En Popüler WordPress Tema Bulma Araçları
07 Ocak 2020Destek Ekibi
PAYLAŞ!

En Popüler WordPress Tema Bulma Araçları

WordPress tema bulma araçları, herhangi bir WordPress web sitesinde tercih edilmiş olan tema hakkında bilgi akışı sağlar. Tema bulucuların sağladığı bilgiler versiyon, tema açıklaması, tema yapımcı bilgileri ve tema adı şeklinde sıralanır. Tema bulma araçlarının bazıları, temaya bağlantı verebilir. Bu sayede kullanılmak istenen temayı indirmek için ilgili bağlantıya tıklamak yeterli olacaktır. Aslında tema bulma araçları, WordPress’e yeni başlayan kullanıcılar için mutlaka kullanılması gereken uygulamalardandır.

WordPress Temaları Manuel Olarak Öğrenilebilir mi?

WordPress tema bulucu kullanmadan elle yan manuel olarak da site hakkındaki tema bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için;

  • Herhangi bir WordPress sitesine giriş yapın.
  • Sayfada sağ tıklayarak ‘sayfa kaynağını görüntüle’ sekmesine ulaşın. Ya da ‘ctrl+U’ yaparak kısa sürede aynı sayfaya ulaşabilirsiniz.
  • Sayfa kaynağına erişim yaptıktan sonra ‘ctrl+F’ yaparak ‘wp-content/themes’ yazabilir ve temanın adının yazdığı metni görebilirsiniz.

En Çok Kullanılan WordPress Tema Bulucular

Tercih edeceğiniz çok sayıda WordPress tema bulucu yer almaktadır. En iyi tema bulucuları kullanarak daha kısa sürede kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu konuda ilk olarak ScanWP’nin popüler olduğu bilinmektedir. Ücretsiz WP tema bulucu olan ScanWp, tema hakkında genel bilgilere ulaşmanızı sağlar. Ayrıca ilgili sitenin hangi hosting sağlayıcısından hizmet aldığını da göstermektedir. Temanın ücreti, en çok aranan eklenti ve tema bilgilerine de ScanWP ile ulaşmak mümkündür.

WordPress Theme Detector

Temalar hakkında kapsamlı bilgiler veren WordPress Theme Detector, web sitenin URL adresini değiştirerek kullanılabilir. Sorgulanacak temanın eklentilerini, yapımcısını, açıklamasını ve ne kadar popüler olduğunu WP Theme Detector ile görüntüleyebilirsiniz. Güçlü bir arayüze sahip olmakla beraber eklenti ve temalar için en üst seviyedeki aramaları da paylaşmaktadır.

What Theme By CodeinWP

Bu tema bulucu sadece tema hakkında bilgi paylaşmaktadır. Yani tema üzerindeki ekstra bilgileri paylaşmadığı için oldukça basit bir araç olduğu söylenebilir.

WPSniffer

Web uygulaması bulunmayan WPSniffer, PenguinWP tarafından yapılmıştır. Ayrıca Chrome uzantısı olarak kullanılmaktadır. Sadece temanın ana sayfası ile tema adını saptayan WPSniffer, temayı öğrenmek için URL girme şartı koymamaktadır. Sadece tarama yapmak istediğiniz siteye giriş yaptıktan sonra uzantıya tıklamanız yeterlidir.

What WordPress Theme Is That

Ana ve alt tema bilgilerine ulaşmanızı sağlayan bu tema bulma aracında ilgili tema hakkında detaylı bilgiler de sunulmaktadır. Web site temalarının yapımcısı hakkında da bilgiler veren What WordPress Theme Is That, son derece kapsamlı bir bulucudur. Ayrıca bu araç sayesinde WordPress tema sağlayıcıları ve eklentileri hakkında birçok öneri de sunulmaktadır.

IsItWP

Web sitelerde WordPress kullanılıp kullanılmadığını saptamak için IsItWP kullanılmaktadır. Bir tema bulucu olsa da kullanıcıların ihtiyacı olan bilgileri paylaşmadığı söylenebilir. Bu nedenle IsItWP dışındaki diğer alternatifleri kullanarak bir WordPress tema hakkındaki birçok detaya kısa sürede ulaşabilirsiniz.

En Kaliteli WordPress Tema Bulma Aracı Hangisi?

Tema bulucuların bazı avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Sonuç olarak WP sitelerin hangi temayı kullandığını öğrenmenin yanı sıra daha iyi sonuçlar elde etmek adına tercih yapabilirsiniz. Özet olarak hangi tema bulucunun ne tür bir avantaj sağladığı aşağıdaki gibi paylaşılabilir;

  • ScanWP – Temanın ücreti, yapımcısı ve kendisi hakkında bilgiler sunar.
  • IsItWP – WordPress temasının ne kadar popüler olduğunu gösterir.
  • WpSniffer – Hedeflenen web sitenin temasını tek bir tıklamayla gösterir. Ayrıca Chrome uzantısı olduğu unutulmamalıdır.
  • WordPress Theme Detector – WP temalarını saptamak için kullanılır. Güçlü bir tema bulucudur.
  • What Theme by CodeinWP – Tema hakkında pratik açıklamalar sunar.
  • What WordPress Theme Is That – Tema hakkında kapsamlı bilgiler verir. Ayrıca web sitelerin alt ve ana temaları hakkında da bilgiler sunar.

 

 

Bu web sitesi, hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanır.