Teknik destek saatleri : 10:00 / 20:00 Teknik destek saatleri : sabah 10:00 akşam 20:00 arasıdır.
  • Sepet

adet bildiriminiz bulunmaktadır.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

0 Destek TALEBİ OLUŞTUR
Bİrtema Blog Yazıları

Wordpress hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için bir yanıtımız var

Haber Sitelerinde WordPress Kullanılır mı?
01 Temmuz 2021Destek Ekibi
PAYLAŞ!

Haber Sitelerinde WordPress Kullanılır mı?

Haber sitelerinde WordPress kullanılır mı sorusuna ‘evet kullanılabilir’ şeklinde yanıt vermek mümkündür. Çünkü WordPress gelişen altyapısı, esnekliği, hız ve SEO açısından uyumluluğu ile birlikte haber siteleri için günümüzde önemli bir altyapı sistemidir.

Haber Sitesi WordPress ile Kurulur mu?

Haber siteleri tanım olarak güncel olayları belirli konularda ya da genel olarak okurlara aktaran, internet aleminde sayıları çokça olan sitelerdir. Haber siteleri başarılı yayın yaptıkları takdirde ise en çok ziyaret edilen siteler arasında yer alırlar. Bu başarıyı yakalamak için içerik önemli olmasına karşılık kullanılan altyapı sisteminin de uygunluk taşıması gerekir. Ziyaretçiler haberi kolayca okumalı, farklı haberleri bulabilmeli, haberlerin değerlendirmesini yapabilmelidirler.

Bu özelliklerin hepsini ise WordPress fazlasıyla sunmaktadır. İlk çıktığı zamanda temelde blog olarak kullanılmaya uygun olan WordPress’in zamanla geçirdiği evrim haber siteleri için tamamen uygun hale gelmesi ile sonuçlanmıştır. Öyle ki günümüzde pek çok ünlü ve büyük haber sitesinin altyapısı WordPress’tir. 

WordPress Haber Sitelerine Neler Sunar?

Haber sitelerinde WordPress kullanılır mı sorusuna yanıt olarak çeşitli avantajlar ile evet denilebilmektedir. WordPress açık kaynak kodlu olduğundan sürekli kendisini yenileyen bir yapıya sahiptir. Bu durum ise farklı eklentileri ve kodlamaları yaparak özelleştirme imkânı vermektedir. WordPress sayesinde haber sitelerinin formatına uygun site hazırlanabilir. Manşet eklentileri ile kayan haberler, son dakika başlıkları paylaşma, köşe yazarları sayfası oluşturma, hava durumu gösterme, döviz kurları gösterme, video içerik paylaşma gibi haber sitelerinde gerekli olan tüm özellikler halihazırda WordPress’te mevcuttur. 

Haber Sitelerinde WordPress Kullanma Avantajları Neler?

Haber sitelerinde WordPress kullanmak beraberinde çeşitli avantajları da getiriyor. WordPress sistemi ücretsiz olduğundan bunun için ücret ödenmeye gerek kalmaz. Aynı zamanda ücretsiz haber ve magazin temaları da bulunduğundan isteyenler ücretsiz şekilde tema da bulabilirler. Daha profesyonel tasarıma ve özelliklere sahip olan temalar ise cüzi miktarlar ile ömür boyu kullanım ile elde edilebilmektedir. SEO ve güvenlik açısından da avantajlar sunan sistem bu sayede haber sitelerinde WordPress kullanılır mı sorusuna da doğru, stabil ve avantajlı yanıtlar sunmuş oluyor.

Bu web sitesi, hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanır.