Teknik destek saatleri : 10:00 / 20:00 Teknik destek saatleri : sabah 10:00 akşam 20:00 arasıdır.
  • Sepet

adet bildiriminiz bulunmaktadır.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

0 Destek TALEBİ OLUŞTUR
Bİrtema Blog Yazıları

Wordpress hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için bir yanıtımız var

Neden SEO Özellikli Tema Tercih Etmeliyim ?
19 Ocak 2018BirTema
PAYLAŞ!

Neden SEO Özellikli Tema Tercih Etmeliyim ?

Bir web sitesi kurulurken temel hedef ve hedefin gerektirdiği ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmalıdır. Web siteleri genel olarak şu üç hedefe bağlı açılır.

  1. Kartvizit oluşturma amaçlı “web sitemiz var” mantığı ile açılan türde web siteleri
  2. Arama motoru aracılığı ile ziyaretçi kitlesini hedefleyen web siteleri
  3. Google adwords veya benzeri reklam programları ile ziyaretçiyi hedefleyen web siteleri

Yukarıda sıralamış olduğumuz maddelerden “3.” planlanarak bir web sitesi kuruluyorsa SEO çalışmaları üzerinden plan yapılmalıdır. SEO iç seo ve dış seo olmak üzere iki ayrı kulvardan geçmektedir. Site içi SEO çalışmalarının en önemli kriteri temanın yapısı ve arama motoru optimizasyonu için planlanmış olmasıdır. Bir wordpress teması örneğini ele alarak ilerleyelim (harici yazılımlar için oluşturulmuş temalarda aynı mantıktadır.)

Bir wordpress teması içerisinde bulunması gereken en önemli özellik responsive uyumudur. Responsive uyum arama motorları için olmazsa olmaz bir özelliktir. Bir wordpress temasının responsive uyumlu olması da artık yeni çıkan algoritmalar ile yetmemektedir. Kullanıcı deneyimi ve oluşturulan kod yapılarıda önem arz etmektedir. Diğer önemli özelliklerin başında CSS Sprite tekniği (bu teknikle alakalı blog bölümümüzde arama yaparak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz) heading tag, w3 validasyonu, gereksiz kodlamalardan kaçılmış css (style) dosyaları ve gereksiz eklenti kullanımına girmeden yalın kod ile kodlamış olması..

Eğer arama motorlarını önemsiyorsak ve onlara odaklı bir web sitesi açıyorsak site içi SEO çalışmalarımız içerisinde özel yazılım teması ya da  wordpress teması kullanırken gözü önüne almamız gereken kriterleri ve neden SEO özellikli tema tercih edilmelidir konularına kısaca değindik. Daha detaylı bilgi almak ya da soru sormak için aşağıda bulunan yorum bölümümüzü kullanabilirsiniz.

Bu web sitesi, hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanır.