Teknik destek saatleri : 10:00 / 20:00 Teknik destek saatleri : sabah 10:00 akşam 20:00 arasıdır.
  • Sepet

adet bildiriminiz bulunmaktadır.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

0 Destek TALEBİ OLUŞTUR
Bİrtema Blog Yazıları

Wordpress hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için bir yanıtımız var

Popüler WordPress Site Taşıma Eklentileri
31 Ocak 2020Destek Ekibi
PAYLAŞ!

Popüler WordPress Site Taşıma Eklentileri

Bazı durumlar, WordPress’de site taşımanın gerekli olduğunu gösterir. Öncelikle WordPress’i ilk kez kullanan web site sahipleri başlangıç aşamasında düşük özellikli hosting hizmetlerinden yararlanır. Fakat zamanla trafiğin artması, yeni bir hosting planına geçmeyi zorunlu kılar. WordPress sitenizi taşımak için karşınıza çıkacak bir diğer neden, web sitenizin gelişmesi amacıyla tercih ettiğiniz yerel sunucudan artık canlı bir sunucuya geçmenizdir. Ayrıca web site geliştiricileri kendi sunucusunda müşterilerine hizmet verdikten sonra müşterinin sunucusuna siteyi taşımak zorundadır. Tüm bu nedenlerden ötürü WordPress sitenizi başarılı bir şekilde taşımak için popüler WordPress site taşıma eklentilerinden yararlanmanız gerekecektir.

En İyi WordPress Site Taşıma Eklentileri

Günümüzde çok sayıda WP site taşıma eklentisi bulunmaktadır. Ancak bu eklentilerin bir çoğu ücretlidir. Tercih yaparken dikkat etmeniz gereken bazı kriterlerin de olduğu site taşıma eklentileri arasında en çok kullanılanı, All-In-One WordPress Migration olarak bilinir. Son derece basit bir içe aktarma ve dosya çıkarma seçeneği sunan bu eklentiyle site taşıma yaparken temalar, ortam kütüphanesindeki resimler ve eklentiler geride bırakılabilir.

Eklentinin en önemli özelliği, yeni hostinge taşınan dosyaların boyutlarını ayarlayabilmesidir. Daha çok paylaşımlı hosting kullanıcıları için avantajlı olan bu özellik, WordPress’in kendi ayarlarını ne şekilde düzenleyebileceğini kısıtlayabilmektedir.

Ücretsiz olarak kullanılabilen All-In-One WordPress Migration eklentisi 59 $ ile 179 $ arasında değişen fiyatlandırmalar ile de satın alınabilir. Premium pakette bulut depolama yöntemleriyle beraber OneDrive ve Dropbox gibi ek özellikler sunulmaktadır.

Duplicator

WordPress taşıma ve yedekleme konusunda ihtiyacınız olan tüm seçenekleri sunan Duplicator, ücretsiz bir eklentidir. Ancak talep edenler yıllık 49 $ ödeyerek daha kapsamlı özelliklerden yararlanabilir. WordPress web sitesini farklı bir hosting sağlayıcısına taşımanıza yardımcı olan Duplicator basit olduğu kadar hızlı ve güvenilirdir. Premium planda cPanel’e direkt olarak erişmeniz sağlanır. Ayrıca Google Drive, Amazon S3 ve Dropbox gibi bulut depolamalarına erişim şansı sunmaktadır.

BackupBuddy

Bulut depolama özelliği bulunan BackupBuddy, ücretli bir WordPress site taşıma eklentisidir. 80 $ dolar 199 $ arasında değişen fiyatlarla sunulan bu eklenti, ömür boyu lisanslıdır. İhtiyaçlarınıza uygun olarak günlük, haftalık ya da aylık otomatik planlı yedekleme yapmanızı sağlayan bu eklentiyle beraber sitenizi kopyalayabilir ya da geri yükleme yapabilirsiniz. Premium planda verileriniz için ekstra 1 GB depolama alanı veren BackupBuddy, yeni güncellemeler ve premium destek forumları sunar.

UpdraftPlus

Ücretsiz olarak kullanılabilen UpdraftPlus, WordPress veritabanları ve dosyalarını otomatik olarak yedekler. SCP, FTP, Google Drive, SFTP ve Dropbox gibi depolama hizmetleriyle veritabanını senkronize eden bu eklenti, yedek dosyalarınızı ZIP formatında sıkıştıracaktır. Bu sayede veritabanları başta olmak üzere resimler, temalar ve eklentileri kısa sürede geri yükleyebilirsiniz.

Premium versiyonu yıllık olarak 70 $ ile 195 $ arasındaki fiyatlandırmalarla sunulmaktadır.

WP Migrate DB

WP Migrate DB eklentisi, dosyaları direkt olarak çıkarmak yerine SQL dosyası olarak veritabanı çıkarmaktadır. Web siteleri taşımak için farklı bir yaklaşıma sahip olan WP Migrate DB, URL’leri web sitenizin veritabanında otomatik olarak değiştirebilmektedir. Ek olarak eski içerikler, spamlar ya da ziyaretçi yorumlarını da silmenizi sağlar. Önbellek verisinin kapsamlı bir şekilde depolanmasına olanak sağlayan bu eklentinin ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı versiyonu bulunmaktadır. Ücretli versiyonu 90 $ olarak satışa sunulmuştur.

Migrate Guru

Daha basit bir şekilde WordPress site taşıma işlemi gerçekleştirmek için kullanılan Migrate Guru, sitenin veritabanını kendi sunucusunda işler ve siteyi taşır. İşlem sırasında veri kaybının yaşanma ihtimali oldukça düşüktür. 30 dakikadan daha kısa bir sürede 1 GB’lik veriyi taşıyabilen Migrate Guru, 200 GB’a kadar olan büyük veritabanlarını taşımak için hazırlanmıştır.

Bu web sitesi, hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanır.