Teknik destek saatleri : 10:00 / 20:00 Teknik destek saatleri : sabah 10:00 akşam 20:00 arasıdır.
  • Sepet

adet bildiriminiz bulunmaktadır.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

0 Destek TALEBİ OLUŞTUR
Bİrtema Blog Yazıları

Wordpress hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için bir yanıtımız var

SEO Nedir ?
24 Ocak 2018BirTema
PAYLAŞ!

SEO Nedir ?

SEO Nedir ?

Arama motorları içerisinde hedeflenen kelimeler ya da içerikleri ön sıralarda çıkarmak amacı ile yapılan çalışmaların tamamına SEO (Search Engine Optimization) denilmektedir. SEO optimizasyon çalışmalarını uzun vadede planlarken temel hedef  kullanıcıya fayda sağlayabilecek özgün ve benzersiz içerikler sunarak ve sunma paralel olarak da web sitesinin arama motorlarında daha üst düzey bir noktaya ulaşmasını sağlamak ilişikli olarak da ziyaretçi (hit) sayısını yükseltmektir.

Kökeni İngilizce’den gelen “Search Engine Optimization” bizim dilimizde “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelmektdir. SEO çalışmaları yapılırken iki kulvar dikkate alınır yani SEO 2 bölüme ayrılmaktadır, bunlar ;

  • Site içi SEO çalışması
  • Site dışı SEO çalışması
SEO Uyumlu WordPress Teması Nasıl Olmalıdır ?

Birtema ekibi wordpress yazılımı üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü için makalelerinde wordpress ağırlıklı  bilgiler paylaşmaktadır. Makalenin devamında bahsedeceklerimiz wordpress ve diğer yazılımlar için aynı şartlara sahiptir.

SEO uyumlu wordpress teması için öncelikle akla gelen ilk kriterlerin başında temanın sahip olduğunu responsive özelliği, css sprite özelliği, heading tag ve pagespeed oranları gelmektedir. Bir wordpress temasını yaptırdığınız da ya da satın aldığınızda bu kriterleri es geçerseniz ileride tekrar önünüze çıkacak sorunu yada sorunları karşınıza çoktan almışsınız demektir.

Bu web sitesi, hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanır.