Teknik destek saatleri : 10:00 / 20:00 Teknik destek saatleri : sabah 10:00 akşam 20:00 arasıdır.
 • Sepet

adet bildiriminiz bulunmaktadır.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

0 Destek TALEBİ OLUŞTUR
Bİrtema Blog Yazıları

Wordpress hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için bir yanıtımız var

WordPress Canlı Destek Eklentisi ve Eklentisiz Öneriler
10 Ekim 2018Destek Ekibi
PAYLAŞ!

WordPress Canlı Destek Eklentisi ve Eklentisiz Öneriler

WordPress Canlı Destek Eklentisi

İhtiyaç itibari ile ürün pazarlama ve tanıtma amacı ile kurulan internet sitelerinin, müşterilerine güven verebilmek, soru veya sorunları hakkında hızlı bilgilendirme yapabilmek amacı ile tercih canlı destek sistemleri hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz, wordpress canlı destek eklentisi ile alakalı birbirine alternatif sayılabilecek bir çok ürün (yazılım) mevcuttur. Bunların aralarında popüler olarak kullanılan ve kendi içerisinde en fazla güncelleme çıkaran canlı wordpress destek eklentileri aşağıda listelenmiştir.

 

WP Live Chat

Ücretsiz sürümünde tam ekran ve emoji desteğini de barındıran wordpress canlı destek eklentisi arayüz olarak da gayet başarılı durumda. Kendi ayarlarında siteye giren ziyaretçiler için konuşma penceresini otomatik olarak açabilmeyi sağlaması teknik olarak en önemli özelliklerinden bir tanesidir. Widget desteği bulunan eklentiyi bileşen sistemi destekleyen wordpress temaları içerisinde dilediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Eklentinin başlıca diğer özelliklerinden bahsetmemiz gerekirse ;

 • Web sitenizin ziyaretçisine otomatik olarak hoş geldiniz mesajı gösterebiliyorsunuz.
 • Web sitenizin operatörü kendi panelinde ziyaretçinin web siteniz içerisinde bulunduğu konumu görebiliyor.
 • Konuşma geçmişi (log) tutuluyor. Operatörleriniz dilediği zaman bu konuşma geçmişinde arama yapabiliyor.
 • Ziyaretçileriniz konuşma penceresini dilediği boyuta getirebiliyor.

WordPress Live Chat

Eklentinin en önemli ve başlıca özelliği konuşma penceresinde operatörün konuşmaya dilediği sayıda ziyaretçiyi ya da başka bir operatörü dahil edebilmesi.. bir wordpress canlı destek eklentisi için beklentinin neredeyse tamamını karşılayabilecek kalitede olan wordpress live chat ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı sürümde geliştirici tarafından sunulmuş durumdadır. Eklentinin başlıca diğer özellikleri aşağıdadır ;

 • Konuşma penceresinde görsel ekleyebilme.
 • Önceden kayda alınmış cümle yapılarının otomatik olarak ziyaretçiye gönderilebilmesi.
 • Emoji desteği ve emojilerin istenildiği zaman değiştirilebilmesi.
 • Ziyaretçi mesaj gönderdiğinde operatöre sesle bilgi verilebilmesi
 • Responsive (mobil uyumluluk) olması
 • Konuşma penceresinin dizaynını admin panel üzerinden rahat bir biçimde değiştirilebilmesi.
Eklentisiz WordPress Canlı Destek Önerilerimiz

WordPress kullanan web sitesi yöneticileri eklentisiz wordpress canlı destek sistemi kullanma ihtiyacı duyabilirler, bu ihtiyaç halinde aşağıda bulunan iki farklı yazılımı sizlere öneririz.

Crisp

Crisp özellikle son iki yıldır kendi içerisinde yazılım ve arayüz olarak rakiplerinin önüne geçebilmek için bir çok gelişim sağladı. Kuzey Avrupa da premium sürüm olarak en çok tercih edilen canlı destek sistemini wordpress temalar ya da siteleriniz üzerinde eklentisiz ve eklentili olarak kullanabiliyorsunuz. Web sitenizin hangi konumunda çıkması gerektiği ve renklendirmeleri konusunda basit seçimler sunan crisp yazılımının canlı destek ile alakalı tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğinden şüpheniz olmasın. Yazılımın başlıca özellikleri yukarı da incelemesini yaptığımız wp live chat ve wordpress live chat adlı iki yazılımın tüm özellikleriyle eş değer biçimdedir. Bundan dolayı satırlarca gereksiz yazı yazıp kafanızı karıştırmak istemedik.

Tawk.to

Eklentisiz kullanım sunan tawk.to yazılımı crisp kadar stabil ve opsiyonel olmasa da alternatif olarak sunabileceğimiz ve denemenizde fayda olan bir başka ücretsiz canlı destek yazılımıdır.

Bu web sitesi, hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanır.