Teknik destek saatleri : 10:00 / 20:00 Teknik destek saatleri : sabah 10:00 akşam 20:00 arasıdır.
  • Sepet

adet bildiriminiz bulunmaktadır.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

0 Destek TALEBİ OLUŞTUR
Bİrtema Blog Yazıları

Wordpress hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için bir yanıtımız var

WordPress Category Yazısını Kaldırma
02 Kasım 2018Destek Ekibi
PAYLAŞ!

WordPress Category Yazısını Kaldırma

WordPress Category Yazısını Nasıl Kaldırırım ?

WordPress site sahiplerinin genel olarak muzdarip olduğu bir durum olan kategori sayfalarına girildiğinde link yapısında ki siteadi.com/category/ ibaresinin kaldırılması gerek SEO çalışması gerekse mantıklı bir link görüntüsü sağlaması açısından önemlidir. WordPress default olarak İngilizce dili ile dağıtılan bir yazılım olduğu için “category” yazısının mantığını bu ölçüde bulabiliriz. Category yazısı ile alakalı iki yol izleyebilirsiniz, birincisi category yazısını kategori olarak değiştirebilirsiniz ikincisi ise basit bir altyapıya sahip No Category Base (WPML) eklentisini wordpress.org üzerinden indirip aktif ederek tamamen kaldırabilirsiniz.

Yukarı da bahsettiğimiz bölüm wordpress admin panelinizde bulunan kalıcı bağlantılar menüsündedir, kalıcı bağlantılar menüsüne ise wordpress admin panelinin sol altında yer alan ayarlar > kalıcı bağlantıları izleyerek ulaşabilirsiniz.

Siz Ne Önerirsiniz ?

WordPress sitenizin SEO çalışması konusunda önemli bir yere sahip olan link yapısında mümkün olduğunca sadeleştirmeye gitmenizi öneririz. Buna istinaden category/ ya da kategori/ şeklinde bir yapı yerine yukarı da bahsetmiş olduğumuz eklentiyi web siteniz üzerinde aktif ederek tamamen kategori adlarınızın geçtiği hiyerarşik bir link yapısı daha uygun ve verimli olacaktır.

Bu web sitesi, hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanır.