Teknik destek saatleri : 10:00 / 20:00 Teknik destek saatleri : sabah 10:00 akşam 20:00 arasıdır.
  • Sepet

adet bildiriminiz bulunmaktadır.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

0 Destek TALEBİ OLUŞTUR
Bİrtema Blog Yazıları

Wordpress hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için bir yanıtımız var

WordPress Eklentilerinde Doğru Seçim
17 Mart 2021Destek Ekibi
PAYLAŞ!

WordPress Eklentilerinde Doğru Seçim

WordPress eklentileri her zaman kullanıcı deneyimi sunar. Fakat bazı eklentileri web sitelerini yavaşlatabildiği gibi Google’dan ceza almaya bile neden olabilir. Bu yüzden WordPress eklentileri seçerken dikkat edilmesi gerekenler konusunda birtakım bilgilere ihtiyacınız olacaktır. Eğer ücretsiz bir eklenti seçecekseniz;

WordPress Eklentileri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

– WordPress tarafından onaylanmış olmalıdır.
– Güvenli olmalıdır.
– Premium ve popüler eklentiler tercih edilmelidir.

Popüler WordPress Eklentileri

Günümüzde yüzlerce WordPress eklentisi mevcuttur. Bu eklentilerden en ideal olanları WP tarafından onaylanmış olan eklentilerdir. Güvenilir ve ücretsiz olan bu eklentiler indirilebildiği gibi WP panelinden doğrudan kurulabilir. Genelde ücretsiz eklentilerde yaşanabilecek sorunlar, WP tarafından tespit edilir ve yeni bir güncelleme ile kullanıcılara sunulur. Aynı zamanda güvenlik açığına sebep olabilen eklentilerin de WP tarafından kaldırıldığı unutulmamalıdır.

WordPress’te premium eklentiler de mevcuttur. Söz konusu eklentiler özel testlerden geçirilerek kullanıcı deneyimine sunulmaktadır. Belirli bir ücret karşılığında hazırlanan premium eklentilerin daha fazla özellik barındırdığı bilinir. Yine de WordPress eklentileri seçerken dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili olarak ihtiyaçlarınıza uygun olanlarını tercih etmeniz daha önemlidir.

Eklentilerdeki popülerlik ilgili eklentinin sorunsuz çalıştığını garanti etmediği gibi bazen yıkıcı sorunlarla da gündeme gelebilir. Web sayfalarında çok sayıda gereksiz kod oluşturan bazı eklentilerin hızlıca panelden kaldırılması ve aynı işlevi gören farklı bir eklentinin kurulması uygun olcaktır.

En İyi WordPress Eklentileri Hangileri?

En iyi WordPress eklentileri sıralamasında;

Contact Form 7
WooCommerce
Yoast SEO
Broken Link Checker
Jetpack
W3 Total Cache gibi eklentiler sıralanmaktadır.

WP kullanıcıları her zaman ihtiyacına göre eklenti seçmelidir. Yukarıda sıralanan eklentiler WordPress tabanlı bir web sitesinin genel ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Örneğin YOAST SEO, SEO için en iyi eklenti olarak bilinir. İçeriklerinizin arama motorlarına olan uyumluluğunu kontrol eden ve öneriler sunan YOAST SEO dışında web sitenizi hızlandırmak için W3 Total Cache eklentisini

Bu web sitesi, hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanır.