Teknik destek saatleri : 10:00 / 20:00 Teknik destek saatleri : sabah 10:00 akşam 20:00 arasıdır.
  • Sepet

adet bildiriminiz bulunmaktadır.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

0 Destek TALEBİ OLUŞTUR
Bİrtema Blog Yazıları

Wordpress hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için bir yanıtımız var

WordPress İçerik Gönderme Eklentisi
06 Mart 2019Destek Ekibi
PAYLAŞ!

WordPress İçerik Gönderme Eklentisi

Üyelerinizin ya da ziyaretçilerinizin web sitenize içerik gönderebilmesini sağlayan User Submitted Posts wordpress içerik gönderme eklentisi adı altında şu an da dünya üzerinde wordpress.org üzerinden en fazla indirilen ve popüler hale gelen eklenti konumundadır. Türkçe dil desteği ve ücretsiz sürümünde ki opsiyonelliklerin yanı sıra wordpress temaları üzerinde basit bir şekilde entegre edilebilme olanağı tanımaktadır. Eğer bir wordpress teması hazırlıyorsanız eklentinin wordpress.org üzerinde ki sayfasını ziyaret ederek temanızın içerisine nasıl entegre edebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bir wordpress temasına sahipseniz ve eklentiyi sadece kurup çalıştırabilmek amacı ile kullanacaksanız direkt olarak indirebilir ve aktif hale getirebilirsiniz.

WordPress İçerik Oluşturma Eklentisi Panel Tanıtımı

Wordpress İçerik Gönderme Eklentisi

Yukarı da ki selection tipi form kutucukları ziyaretçilerinizin yada üyelerinizin içerik gönderirken onlardan talep ettiğiniz bilgilere karsılık opsiyonel seçeneklerdir. Örnek vermek gerekirse bir ziyaretçinin içereği gönderirken e-posta alanını doldurmasını zorunlu kılmak istiyorsanız Kullanıcı e-postası bölümünün karşısına Görüntüle ve Talep et butonunu aktif etmeniz gerekmektedir ancak istemiyorsanız bu alanı devre dışı bırak seçeneneğini seçebilir ve içerik gönderen üye yada ziyaretçilerinizin e-posta adresini girmesini zorunlu tutmamış olursunuz.

Wordpress İçerik Oluşturma Eklentisi

Yukarı da bulunan ikinci bölüm ayarlarında başarı mesajı ve hata mesajı kısımlarını türkçe olarak kendinize göre düzenleyebilirsiniz, ziyaretçileriniz ya da üyeleriniz içerik gönderirken son aşamada başarılı yada neden başarısız olduklarını gösteren yazıları arzu ettiğiniz gibi yazabilirsiniz.

Wordpress İçerik Gönderme Eklentisi

Yukarı da bulunan üçüncü görselde ise kategoriler bölümünün karşısında bulunan mavi renkteki yazıya tıklayarak üyelerinizin yada ziyaretçilerinizin hangi kategorilere içerik gönderebileceğini seçebilirsiniz, burada dikkat etmeniz gereken detay “eğer listelenen kategoriler içerisinde kategoriler sayfanızda yer alan kategoriler bulunmuyorsa sebebi o kategoriye hiç içerik girmemiş olmanızdır, yani kategorinin listelenebilmesi için en az 1 kez içerik girmeniz gerekmektedir.”

Wordpress İçerik Oluşturma Eklentisi

Son adımda ise Özellikli resim adlı bölümün karşısında bulunan kutucuğu işaretlemenizi öneririz, buranın detayı kullanıcıların içerik gönderirken ekleyeceği görsellerin otomatik olarak yazınızın öne çıkarılan görsel bölümüne düşerek sizi rahatlatacak olmasıdır. Bu makalemizde WordPress İçerik Gönderme Eklentisi ile alakalı genel bilgiler aktarmaya çalıştık, eklentinin diğer ayarları ya da sormak istediğiniz farklı noktaları olursa makale altında bulunan yorum panelinden bizlere sorularınızı sorabilirsiniz.

Bu web sitesi, hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanır.