Teknik destek saatleri : 10:00 / 20:00 Teknik destek saatleri : sabah 10:00 akşam 20:00 arasıdır.
  • Sepet

adet bildiriminiz bulunmaktadır.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

0 Destek TALEBİ OLUŞTUR
Bİrtema Blog Yazıları

Wordpress hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için bir yanıtımız var

WordPress Kalıcı Bağlantılar - SEO İncelemesi
11 Ekim 2018Destek Ekibi
PAYLAŞ!

WordPress Kalıcı Bağlantılar - SEO İncelemesi

WordPress Kalıcı Bağlantılar Nedir ?

WordPress yazılımının kendi içerisinde bulundurduğu özelliklerden birisi olan wordpress kalıcı bağlantılar kendi içerisinde karmaşık gibi görünse de aslında anlaşılabilir bir yapıdadır. WordPress kalıcı bağlantı ayarları ile web sitenizin link yapısını dilediğinizi gibi ayarlayabilirsiniz, peki nedir bu link yapısı ? Hemen 3 farklı örnek ile örneklendirelim ;

  • http://www.sizinsiteniz.com/blog/makaleadi-html
  • http://www.sizinsiteniz.com/blog/makaleadi/
  • http://www.sizinsiteniz.com/index.php?p=11

Yukarı da birbirinden farklı 3 kalıcı bağlantı örneği mevcut, şimdi aşağıda ki bilgiler ışığında bu yukarı da bulunan 3 kalıcı bağlantı örneğinin mantığını anlayalım ve wordpress kalıcı bağlantı ayarlarımızı kendimize göre yapılandıralım.

WordPress Kalıcı Bağlantılar Ne İşe Yarar ?

Kısaca anlatmamız gerekirse wordpress kalıcı bağlantılar web sitenizin tarayıcı da çıkan link yapısını belirler, yukarı da örneklendirdiğimiz “3 satır” gibi. Arama motorlarının trend algoritmalarına göre rakiplerinizden geride kalmamak için link yapınızı (kalıcı bağlantınızı) belirlemeniz web sitenizin site için seo ayarları konusunda ki en önemli kriterlerinden birisidir. Tüm bunları göz önüne aldığımız da web sitenizi kurduğunuz andan itibaren kendinize kalıcı bağlantılar konusunda tek bir yol çizmeniz gerektiğini öneriyoruz, çünkü bir web sitesinin link yapısı değiştiği zaman arama motorları tarafından tüm sayfalar en baştan ele alınır ve arama motorları üzerinden gelen ziyaretçileriniz yaşayabileceğiniz sıralama kayıplarından dolayı düşüş yaşayabilir. Yani kısacası hit kaybı yaşayabilirsiniz.

En İyi WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarı Nedir

Yukarı da bahsettiğimiz üzere arama motorlarının trend algoritmaları çok önemlidir, bu noktada kalıcı bağlantılar her geçen sene değişen bir kriter değildir, geçtiğimiz yıllarda (/makaleadi.html) uzantılı link yapıları arama motorları tarafından sevilen konumdayken son 3 yıldır (/makaleadi/) şeklinde ki yapılar daha olumlu karşılanmaktadır. Sektör sektör incelerseniz büyük ve popüler web sitelerinin tercihlerinin de bu yönde olduğunu görebilir ve kendinize bu konuda bir yol çizebilirsiniz.

WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarlarımı Nasıl Değiştiririm ?

WordPress kalıcı bağlantı ayarı değişimi için adımlar aşağıdadır

  1. Admin panelinize girin
  2. Sol menünüzde Ayarlar sekmesini bulun ve mouse ile üzerine gelin.
  3. Sağa doğru açılan bölümde muhtemelen 6.sıra da olan Kalıcı Bağlantılar sekmesine tıklayın.
  4. Karşınıza gelen sayfa da 6 adet birbirinden farklı link yapısını sergileyen seçenekler çıkacaktır, buradan kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Önerimiz : 5.sıra da bulunan “Yazı İsmi” adlı seçeneği seçmenizdir, yukarı da bahsettiğimiz en iyi kalıcı bağlantı ayarı paragrafı bu kısmı simgelemektedir.

Bu web sitesi, hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanır.