Teknik destek saatleri : 10:00 / 20:00 Teknik destek saatleri : sabah 10:00 akşam 20:00 arasıdır.
  • Sepet

adet bildiriminiz bulunmaktadır.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

0 Destek TALEBİ OLUŞTUR
Bİrtema Blog Yazıları

Wordpress hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için bir yanıtımız var

WordPress Popup Eklentileri
22 Ağustos 2020Destek Ekibi
PAYLAŞ!

WordPress Popup Eklentileri

En Popüler WordPress Popup Eklentileri

WordPress popup eklentileri, web site sahipleri için çok önemli bir değere sahiptir. Öncelikle sitenizi ziyaret edenlerin yaklaşık %60’ı ya da %70’i, yeniden web sitenizi ziyaret etmemektedir. Çünkü kullanıcılar ihtiyaçları olan bilgiye ulaştıktan sonra tekrar web sitenize giriş yapma gibi bir aksiyona sahip değildir. Artık en popüler WordPress eklentileri sayesinde kullanıcıların ilgisini çekecek mesajlar yayınlanır ve sitelerinizin de dönüşüm oranları artmaya başlar. Şimdi sizlere en çok kullanılan ve yararlı olan popup eklentilerini sıralıyor olacağız.

Popup Neden Önemli?

Türkçe’de ‘açılır pencere’ anlamına gelen popuplar, aslında insanlarla iletişim kurmanın en kolay yoludur. İlk olarak popupları kullanmaya başlamadan önce insanları ne şekilde etkileyebileceğinize karar verebilirsiniz. Bu popuplar bir hizmet, ürün ya da indirim kodu olarak sunulabilir. Web sitenizin gelişimini de artıran bu faktör, markaların daha ön plana çıkmasını sağlar. İşte bu yüzden iyi bir popup kullanarak ziyaretçilerinizi web sitenizde tutmayı başarabilirsiniz. Ancak görsel anlamda göze hitap etmesi gereken popupların nasıl kulanılması gerektiği de bilinmelidir.

En İyi WordPress Popup Eklentileri

WP popup eklentileri arasında en çok kullanılanlardan OptinMonster, premium müşteri oluşturma eklentisidir. Günümüzde 800 binden fazla aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Pazarlama amaçlı olan popuplar arasında yerini alan OptinMonster, teknolojinin tüm imkanlarından yararlanılarak oluşturulmuştur. Üstelik ziyaretçilerin davranışlarını algılayarak onlara nasıl yaklaşılması gerektiği hakkında fikirler verir.

Bu eklentiyle beraber davranışsal teknolojiden faydalanabilirsiniz. Yani ziyaretçilerinizi bir e-mail abonesine çevirmeniz artık çok daha kolay. E-ticaret için son derece kullanışlı olan OptinMonster, sitenizdeki dönüşüm oranlarını artırmak için birebirdir.

Eklentinin bir diğer özelliği, görselleri kampanyalı linklere çevirmenizi sağlamasıdır. Ziyaretçileriniz bu linklerden birine tıkladığı zaman abone olmaları gerektiğini hatırlatan bir popup ile karşılaşmaktadır.

Sürükle – bırak seçeneği sunan OptinMonster, 26 farklı efekt özelliğiyle de dikkat çekmektedir. Ayrıca önceden yapılan şablonları seçerken aynı zamanda konum hedefleme özelliği sayesinde daha çok kampanya oluşturabilirsiniz.

Popup Maker

Ücretsiz bir eklenti olan Popup Maker, 300 binden fazla aktif kullanıcıya hitap etmektedir. En popüler WordPress eklentileri arasında yerini alırken ücretsiz moduyla çok güzel seçenekleri bir arada sunmaktadır. İçerik overlayi, model ya da farklı bir tür popup oluşturmanızı sağlayan bu eklentide editör ayarları da bulunmaktadır. Bu sayede popup’ın animasyonları, boyutu ya da pozisyonu rahatlıkla ayarlanabilmektedir. Üstelik eklentiyi aşağıya doğru hareket ettirince popuplar ortaya çıkacağı için yapışkan popuplar ve başlık çubukları da oluşturabilirsiniz.

Web sitenini ziyaret eden kullanıcıların popupları hangi sıklıkta görebileceğini ayarlayabilirsiniz. Farklı eklentilerle entegreli olan bir form girişiyle yapabileceğiniz bu işlemi manuel ya da JavaScript kullanarak da tamamlayabilirsiniz.

Popup Maker eklentisi, her popup’a birden fazla tetikleyici eklemeniz için de kullanılmaktadır. Belirli bir zaman zarfına yönelik popup’ın açılmasını geciktiren ‘otomatik aç’ özelliği de bu eklentide mevcuttur. Sonuç olarak belirli bir HTML elementi tıklandığı zaman popup’u tetikleyen ‘aç’ butonuna tıklamanız yeterlidir.

Eklentinin ücretsiz versiyonunda kaydırma tetikleyici ile çıkış eğilimi bulunmamaktadır. Öte yandan renk bindirmeleri, arka plan resimleri ve yaş doğrulama modelleri de ücretsiz versiyonda yer almamaktadır. Aylık 97 TL vererek tüm uzantılara sahip olan bir Popup Maker kullanmaya başlayabilirsiniz.

Popup Builder

Ücretsiz olarak sunulan Popup Builder, abone formu popupları oluşturmanızı sağlar. Ayrıca HTML, görsel ve Facebook popuplar da oluşturabilmektedir. Tasarım ve etkinlik ayarlama konusunda da yeteri kadar destek sunan bu eklentide özel efektler de kullanabilirsiniz. Daha çok özelliğe ihtiyaç duyan kullanıcılar eklentinin diğer uzantılarını satın alabilir.

Müşteri etkileşimini artırmak için çok güzel uzantılara sahip olan Popup Builder, hava durumu raporları, sosyal medya ağları ve Google Maps gibi uzantılarla sunulmaktadır. Bunlara ek olarak ücretli versiyonda kullanabileceğinizi diğer uzantılar;

Contact Form 7

MailChimp

Gravity Forms

Aweber

Ninja Forms olarak sıralanabilir.

Yıllık lisans fiyatı 301 TL olan Popup Builder, yeni kampanyalar geliştirmek için tercih edilmektedir. Bu yüzden son zamanların en popüler WordPress popup eklentileri arasındadır.

ARI Fancy Lightbox

Mobil uyumlu bir popup kullanmak istiyorsanız, ilk tercihiniz ARI Fancy Lightbox olmalıdır. Dokunma hareketlerini destekleyen bu eklentinin ücretsiz versiyonunda, günün her saati destek alabilirsiniz. Web sitenizin üzerinde Mac tarzı bir lightbox kullanan bu eklentinin birçok galerinden resimleri ön izleme yapmanızı sağlar. Justified İmage, NextGEN, WP, Jetpack ve FooGallery gibi galerilerden ön izleme yaparken URL kopyalamasını da engelleyebilirsiniz.

Eklentinin premium versiyonunda sosyal medyada paylaşım, Facebook yorum sistemi ve otomatik popup gibi seçenekler bulunmaktadır. Kişisel planı 55 TL olan bu eklentinin geliştirici versiyonu 115 TL’dir.

Popup By Supsystic

Ücretli ve ücretsiz olarak kullanılabilen bu eklenti, en iyi WordPress popup eklentileri arasındadır. Eklentinin ücretsiz versiyonunda popup şablonları bulunmaktadır. Ayrıca kendi popuplarınızı da tasarlama şansı sunulur. Eklentide yer alan Onclick özelliği sayesinde ziyaretçiler web sitenizdeki belirli bölgelere tıklayarak popupların çıkmasını sağlar. Abonelik popupları ve form entegrasyonu da ücretsiz versiyonda sunulan özelliklerdendir.

Popup By Supsystic eklentisinin pro lisansında çok daha fazla özellik bulunmaktadır. 69 adet kaydırma ve şablon seçeneğinin yanı sıra çıkış eğilimi popupları ve sayfanın aşağı kısmı popupları, pro lisansla beraber sunulmaktadır. Ek olarak premium e-mail hizmeti aboneliği, sosyal kilitler ve Facebook abonelik paketleri de pro lisansta mevcuttur. Yıllık 175 TL karşılığında alacağınız bu eklentide A/B testi özelliği de bulunmaktadır. Herhangi bir popup kampanyasının iki veya daha çok versiyonunu bu sayede test edebilir ve gerçek zamanlı istatistikleri görebilirsiniz.

Bu web sitesi, hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanır.