Teknik destek saatleri : 10:00 / 20:00 Teknik destek saatleri : sabah 10:00 akşam 20:00 arasıdır.
  • Sepet

adet bildiriminiz bulunmaktadır.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

0 Destek TALEBİ OLUŞTUR
Bİrtema Blog Yazıları

Wordpress hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için bir yanıtımız var

WordPress Resim Optimizasyon Eklentisi - WP Smush
03 Kasım 2018Yiğit
PAYLAŞ!

WordPress Resim Optimizasyon Eklentisi - WP Smush

WordPress Resim Optimizasyon Eklentisi

WordPress altyapılı websitelerimizde kullandığınız wordpress temaları, görsel ve resim sıkıştırma konularında her ne kadar başarılı olsalarda kullanacağımız stabil ve kullanışlı bir resim optimizasyon eklentisi ile websitemizde daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Görsel optimizasyonla alakalı birçok eklenti bulunsa da biz sizlere tavsiye edebileceğimiz ve kararlı sürümü olan en kullanışlı eklentilerden birisi WP Smush eklentisi hakkında genel bilgiler derledik.

Resim sıkıştırma, iyileştirme ve görsel optimizasyon konularında oldukça başarılı sonuçlar almamızı sağlayan bu eklentiden herkes ücretsiz bir şekilde faydalanabilmektedir. Eklentinin ücretli versiyonu da (pro) bulunmakta ancak ücretsiz versiyonu da işinizi fazlasıyla görecektir.

Eklentinin Avantajları ve Özellikleri:

  • Resimlerde herhangi bir kalite kaybı yaşatmadan sıkıştırma yapar
  • Resimlerin boyutu daha da azalacağı için sunucunuzdaki boş alanda artacak ve daha fazla yer kazandırır
  • Eklenti tek bir butonla tüm resimleri optimize eder, tek tek uğraşmazsınız
  • Eklenti sayfasında kaç mb tasarruf ettiğinizi size gösterir
  • Eğer resimleri tek tek sıkıştırmak isterseniz ortam kütüphanesinde bir butondan bunu yapabilirsiniz

Daha Önce Yüklediğim Resimlerde Sıkıştırılır Mı?

Eklentinin en önemli özelliklerinden birisi de, kurulumu yaptıktan hemen sonra tek bir butona tıklayarak sitede bulunan tüm görselleri sıkıştırmasıdır. Eklenti sayfasındaki buton ile yüklü bütün görselleri sıkıştırabilirsiniz. Eklenti yüklü kaldığı süreçte de yüklediğiniz her resim otomatik olarak sıkıştırılır ve kalite kaybetmeden en ekonomik haline getirilir.

Eklenti Kurulumu Nasıl Yapılır?

Eklentinin kurulumunda diğer eklentiler gibi wp-admin alanındaki eklentiler sayfasından eklentinin adını yazarak yükleyip, aktif edebilirsiniz. Eğer eklentiyi bulamazsanız aşağıda eklentinin orjinal adı bulunmaktadır, buna göre kolayca bulabilirsiniz.

Eklentinin orjinal adı: Smush Image Compression and Optimization

Eklentiyi websitenize kurup aktif hale getirdikten sonra wp-admin barında sol menüde Smush isimli bir sekme oluşacaktır. Eklenti sayfasını ilk açtığınızda size ingilizce olarak “admin, sitenizin .. görseli sıkıştırılmaya ihtiyacı var” diyecektir, siz Şimdi Toplu Sıkıştır butonuna tıklayarak arkanıza yaslanabilirsiniz. Eklenti görsellerin kalitesini düşürmeden, görselleri sıkıştırarak hem sunucunuzu rahatlatır hem de sayfalarınızın daha hızlı açılmasını sağlayacaktır. Her geçen gün gelişen teknoloji ile ziyaretçilerin sayfalara girdiklerinde ne kadar hızlı açılması ve websitelerin ne kadar iyi performans sağladıkları çok büyük bir önem kazanmıştır, bu konuya önem vermenizi tavsiye ediyoruz.

Eklenti hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak ve eklentinin diğer özelliklerini incelemek için resmi tanıtım sayfasına aşağıdan ulaşabilirsiniz;

https:// tr.wordpress.org/plugins/wp-smushit/

Bu web sitesi, hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanır.