Teknik destek saatleri : 10:00 / 20:00 Teknik destek saatleri : sabah 10:00 akşam 20:00 arasıdır.
  • Sepet

adet bildiriminiz bulunmaktadır.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

0 Destek TALEBİ OLUŞTUR
Bİrtema Blog Yazıları

Wordpress hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için bir yanıtımız var

WordPress Temalar'da Eklenti Kullanımı Artı ve Eksileri
01 Ekim 2018Destek Ekibi
PAYLAŞ!

WordPress Temalar'da Eklenti Kullanımı Artı ve Eksileri

Eklenti Nedir ? Neden Kullanılır ?

WordPress üzerinde geliştirme ve ekstra özellikler uygulayabilme amacı ile hazırlanan çalışmaların paket haline getirilip entegre edilebilmesine genel olarak “eklenti” denilmektedir.

Eklenti Kullanımının Artıları
  • İhtiyaca uygun kullanılabilecek eklentiler arama motoru ya da sitenizin ziyaretçileri tarafından olumlu karşılandığı sürece web siteniz bir adım öne sıçrayacaktır.
  • Stabil ve ihtiyaçları tam karşılayabilecek durumda olmayan web siteleri genelde ziyaretçiler tarafından ikinci kez ziyarete açık görülmemektedir, ziyaretçilerinizi web siteniz üzerinde tutabilmek amacı ile sektörünüz ile alakalı olan her özelliği kullanabilmeniz için eklenti kullanmanız gerekmektedir.
  • Eklentiler genelde yapı itibari ile içerdiği özelliklerin web sitesi yöneticisi tarafından düzenlenebilmesini sağlamaktadır. Bu konuyu biraz daha açmamız gerekise eklentiyi üreten yazılımcının eklenti paneline gereken düzenleme seçeneklerini koyuyor olması web sitesi yöneticisinin basitçe o eklenti üzerinde düzenlemeler yapabilmesi anlamına gelmektedir, bu şekilde kullanılan eklenti özelleştirilebilir.
Eklenti Kullanımının Eksileri
  • Eklentilerin tamamı wordpress üzerinde ekstra yük barındırabilir ve güvenlik zaafiyetleri oluşturabilirler. Bu sebeplerden dolayı kullanacağınız eklentinin tamamen ihtiyacınız olduğundan emin olarak “kararlı sürüm” durumunda olduğundan emin olunuz. Genel olarak kullanılmayan ve henüz stabilleşmemiş eklentilerden uzak durmanızda fayda var, aksi taktirde web sitenizin bulunduğu sunucu da cpu oranlarında sorun yaşayabilme yada web sitenizin hack saldırılarına maruz kalmasına neden olabilirsiniz.
  • Eğer bir web sitesi yöneticisiyseniz ve php yazılım dilinden anlıyorsanız wordpress temanıza eklenti kurmak yerine yalın kod ile ihtiyacınıza yönelik çalışmayı kendinizin yapmasında her zaman fayda vardır, kendi yaptığınız çalışmalarda güvenlik açıklarını en aza indirgeyeceğiniz gibi eklenti içerisinde ihtiyacınızı gördüğü gibi görmeyen özelliklerin barınmasından dolayı oluşan gereksiz kod kalabalığından da kurtulabilirsiniz.
Bilmeniz Gereken Notlar
  • Herhangi bir wordpress tema üzerinde eklenti kullanabilmeniz için kullandığınız tema’nın harici eklentilere göre dizayn edilmiş olduğuna emin olmanız gerekmektedir, aksi taktirde kurduğunuz eklenti kullandığınız wordpress tema ile uyumsuz bir biçimde çalışabilir.
Bu web sitesi, hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanır.