Teknik destek saatleri : 10:00 / 20:00 Teknik destek saatleri : sabah 10:00 akşam 20:00 arasıdır.
  • Sepet

adet bildiriminiz bulunmaktadır.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

0 Destek TALEBİ OLUŞTUR
Bİrtema Blog Yazıları

Wordpress hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için bir yanıtımız var

WordPress’te Yorum Yazanların E-Mailleri Nasıl Toplanır?
19 Eylül 2019Destek Ekibi
PAYLAŞ!

WordPress’te Yorum Yazanların E-Mailleri Nasıl Toplanır?

WordPress tabanlı web sitelerinde yorum yazanların e-mailleri bazı web site sahipleri için çok değerlidir. Özellikle de pazarlama faaliyetleri yürüten kişilerin siteyi ziyaret eden kullanıcılarının iletişim bilgileriyle ilgili verilerini alabilmek için Lead kampanyalarından yararlandığı bilinir. Bu nedenle WordPress’te yorum yazanların e-mailleri nasıl toplanır sorusuyla ilgili yapılacak bazı çalışmalar bulunmaktadır.

Lead Kampanyası Nedir? Ne İşe Yarar?

Bazı kullanıcılar web siteleri ziyaret ederken aynı zamanda düşüncelerini ifade etmek için yorum bırakabilir. Bu yorumlar web site sahipleri için çok önemlidir. Ayrıca web site trafiğini de olumlu yönde etkileyen bu süreç, internet üzerinden yapılan satışları artıracaktır.

Lead kampanyası ya da Lead stratejisi oluşturmak için birden fazla pazarlama yöntemi bulunmaktadır. Elbette bu süreçte işletmelerin yeterli bütçeye sahip olması önemlidir. Kısıtlı bütçeye sahip olanlar ise web sitelerine yorum yapan kullanıcıların e-posta bilgilerini anında alabileceği eklentiler ile gerekli olan verileri görüntüleyebilir.

Mailchimp Kampanyası

Belirli bir kitleye kadar ücretsiz kullanabileceğiniz e-posta servisi olan Mailchimp, e-postaların açılma oranlarının yanı sıra tıklanma oranlarını da paylaşmaktadır. Bu servisten yararlanmak için;

Mailchimp hesabı açılır.

WordPress Export Emails eklentisi ile e-posta adreslerinden meydana gelen liste oluşturulur.

E-mail taslağı oluşturulduktan sonra maililer hazırlanarak listeye toplu gönderim işlemi sağlanır.

WordPress Export Emails Eklentisi ve Kullanımı

Export Emails eklentisi, WordPress’in sunduğu en güzel imkanlardan biridir. Web sitelerinize daha önceden yorum yapan kullanıcıların e-posta adreslerine ulaşmak için yapmanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Bunlar;

  1. Export Emails eklentisi indirilir ve kurulur.
  2. Bu süreçte farklı bir ayar yapılmasına gerek yoktur.
  3. Araçlar menüsünün hemen altında bulunan Export Emails sekmesine tıklanır.

Aşağıda paylaştığımız karşınıza çıkacak görüntüden web sitenize bugüne kadar yorum yapan ve e-posta adreslerini bırakan kullanıcıların mailleri görüntülenebilir.

Bu maillerden tamamını seçerek ‘kopyala’ yaptıktan sonra tüm liste excel dosyasına taşınır.

Görüldüğü üzere WordPress’te yorum yazanların e-mailleri nasıl toplanır araştırması yapanların kısa sürede bu bilgilere ulaşabileceği bilinmektedir. Son aşamada toplanan mail adreslerinin kategorilere ayrılması önemlidir. Çünkü işletme modeline göre hangi mail uzantısının daha çok işinize yarayacağını ancak bu şekilde görebilirsiniz.

Bu web sitesi, hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanır.