Teknik destek saatleri : 10:00 / 20:00 Teknik destek saatleri : sabah 10:00 akşam 20:00 arasıdır.
  • Sepet

adet bildiriminiz bulunmaktadır.

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

0 Destek TALEBİ OLUŞTUR
Bİrtema Blog Yazıları

Wordpress hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için bir yanıtımız var

WordPress 404 Hatası ve Çözümü
14 Ekim 2018Destek Ekibi
PAYLAŞ!

WordPress 404 Hatası ve Çözümü

WordPress Sitelerde Yazı Sayfaların’da 404 Hatası ve Çözümü

Öncelikle wordpress yazıları 404 hatası tek ihtimalli olmamakla birlikte sizlere başlıca sebeplerini sırası ve çözümleriyle anlatmaya çalışacağız.

Sadece Yazılar (Makaleler)  404 Hatası Çözümü

WordPress sitenizin anasayfası açılıyor ancak diğer tüm sayfalarınızda (kategori, içerik, sabit sayfalar) 404 hatası aldığınızı varsayalım ve bununla birlikte admin panelinize giriş sağlayabiliyorsanız ilk çözüm noktasını kalıcı bağlantı ayarları içerisinde aramanız gerekmektedir. Sizlere adım adım bu bölümde ki ayarlar hakkında bilgi vermeye ve probleminizi çözüm noktasına kavuşturmaya çalışacağız.

Çözüm Yolu 1 – ) Admin panelinize girin, sonrasında sol altta bulunan Ayarlar sekmesine tıklayın ve mevcut ayarlar üzerinden herhangi bir oynama ya da düzenleme yapmadan Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklayarak mevcut ayarları güncellemiş olun.

Herhangi bir değişiklik yapmadan kaydet butonuna basmanız .htaacess dosyanızın mevcut ayarlar içerisinde tekrar güncellenmesini sağlamaktadır. Burada bilmeniz gereken detay ise eğer sizlere sunduğumuz örnek ekran görüntüsünde bulunan ayarlar mevcut kalıcı bağlantı ayarlarınız değilse lütfen ayarlarınızı görsele göre değiştirmeye çalışmayın, SEO konusun da önemli bir kriter olduğu için farklı sorunlarla karşılaşmanız muhtemel olacaktır.

Çözüm Yolu 2 – ) İlk çözüm yolu sonucunda başarısız olduğunuzu varsayalım, ikinci olarak yöntemimiz ftp girin, sitenizin ana dizinini bulun (cpanel / linux sunucu kullananlar public_html klasörü plesk / windows sunucu kullananlar httpdocs klasörü) ve açın .httaccess dosyasını bulun ve bilgisayarınıza indirin, notepad++ veya benzeri düzenleyici ile dosyayı açın ve aşağı da bulunan kodu .htaacess dosyanızın en üst satırına ekleyin

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress
Bu web sitesi, hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanır.